Konie Pluski Olsztyn - piękno, elegancja, wolność, mądrość, potęga...

Jazda konna, nauka jazdy konnej dla dzieci i dorosłych, przejażdżki wagonetką, maratonówką, kuligi, hotel dla koni

Warmia i Mazury i konie oraz turystyka konna to już tradycja. A hotel WARMIA PARK Pluski nieopodal Olsztyna to miejsce zarówno dla wytrawnych jeźdźców jak i początkujących miłośników tych pięknych zwierząt. Przyjazne usposobienie i łagodny charakter naszych koni sprawiają, że są one doskonałymi towarzyszami podczas jazdy konnej a nauka jazdy konnej zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych jest bardzo przyjemna i szybko przynosi postępy. Pod bacznym okiem i z pomocą naszego masztalerza, mogą Państwo poznać bliżej istotę koni, choć tak na prawdę "...nigdy nie poznasz tajemnicy konia, ona należy do niego i do natury...".

W naszej przyhotelowej stajni mieszkają 3, a od kwietnia 2022 już 4 oldenburskie kare klacze: Aluzja, Hestia, Bila i jej córeczka Bona. Nasze końskie stadko dopełnia dwóch panów - Browar  oraz Odi - gniade koniki huculskie. 

Szkółka jeździecka rozwiń


Karnet miesięczny 1x w tygodniu 2,5 godziny
W karnecie m.in.:

  • zajęcia w stajni: zasady obowiązujące w stajni, zasady właściwego funkcjonowania w stajni, prace porządkowe
  • pielęgnacja konia; czyszczenie, przygotowanie konia do rożnych form zajęć, karmienie konia
  • teoria jeździectwa
  • jazda w siodle

Cena: 350 zł
Dzień tygodnia do uzgodnienia.
 

Karnet jeździecki miesięczny rozwiń

dla osób jeżdżących konno samodzielnie
1x w tygodniu 1 godzina
Cena: 240 zł
Dzień tygodnia do uzgodnienia.
 

Rekreacja konna rozwiń

Usługa Cena (PLN)
Spacer w siodle nad Jezioro Pluszne 70 (30 min)
Jazda na lonży 70 (30 min)
Jazda na padoku 60 (30 min)
Jazda w terenie z instruktorem 130 (60 min)
Oprowadzanie 50 (15 min)
Lekcje indywidualne 180 (60 min)
Przejażdżki saniami (5 osób) 260 (40 min)
Przejażdżki sankami (4 osoby / 3 osoby) 110 / 90 (30 min)

 

Hipoterapia rozwiń


Zajęcia z hipoterapii są formą rehabilitacji wieloprofilowej, definiowana jako ogół zabiegów terapeutycznych, do których wykorzystuje się konia. Unikalność i uniwersalność tej metody polega na jednoczesnym oddziaływaniu ruchowym, sensorycznym, psychicznym i społecznym.
Dzięki zajęciom hipoterapii kodowany jest w mózgu prawidłowy wzorzec ruchu miednicy podczas chodu, normalizowane napięcie mięśniowe, koordynacja, orientacja w przestrzeni i poczucie rytmu oraz redukowane są skutki zaburzeń emocjonalnych. 
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z problemami neurologicznymi, w tym z mózgowym porażeniem dziecięcym, wszelkimi problemami ortopedycznymi, dla dzieci z problemami natury psychicznej i społecznej: autyzmem, zespołem Downa, upośledzeniem umysłowym, nerwicami, nadpobudliwością psychoruchową, zaburzeniami zachowania, problemami szkolnymi wynikającymi z zaburzeń integracji zmysłów i typu dyslektycznego.

Cena: 50 zł
Czas: 20-30 min
 

Browar i Odi - małe, dzielne i przyjazne koniki rozwiń


Browar oraz Odi to hucułki, którym w głowie głównie zabawa i sianko. Nie tak łatwo je od siebie odróżnić - oba gniade z charakterystyczną dla hucułów ciemną pręgą na grzbiecie oraz pręgowanymi kończynami, bardzo towarzyskie i ciekawskie. Młodszy Odi jest bardziej rozbrykany i zachęca całe towarzystwo do szalonych zabaw. Browar zaś to uosobienie stoickiego spokoju.

Uosobienie łagodności i spokoju

Hucuły ze względu na wzrost należą do klasy pony. Bardzo przyjazne o spokojnym i łagodnym charakterze, ale równocześnie o żywym temperamencie.

Wykazują dużą odwagę i samodzielność, a wysoki stopień inteligencji pozwala im na pokonanie każdej przeszkody (przeskoczenie, obejście, przeczołganie się). Hucuł jest silny, wielkiego serca i charakteru, spokojny i przyjazny, zawsze chętny do współpracy z jeźdźcem. Stał się wspaniałym koniem „rodzinnym”: dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pod wierzch, do zaprzęgu, do rekreacji, do sportu. Spokój i cierpliwość hucułów sprawia, że są idealne do hipoterapii i psychoterapii.

Pochodzenie

Konie huculskie są rasą koni górskich, która została ukształtowana na terenie Huculszczyzny (Karpaty Wschodnie) przez górali huculskich oraz przez surową przyrodę tamtych terenów.

Hucuły cechują się ostrożnością i rozwagą w czasie poruszania się w trudnych warunkach terenowych, umiejętnością zachowania się w czasie skrajnie niekorzystnych warunków pogodowych, znakomitą orientacją w terenie. Konie te wykazują ponadto duże przywiązanie do człowieka, z którym były zżyte przez setki lat. Ich zaradność przetrwała w genach do dziś - wejdą praktycznie wszędzie, potrafią znaleźć sposób na pokonanie każdej przeszkody począwszy od... ogrodzenia pastwiska (potrafią skoczyć ponad 140 cm przy średniej wysokości 137 cm w kłębie), poprzez wiatrołomy na ścieżce, aż po trudne podejścia terenowe.

Znane są także ze swej inteligencji - niemal legendarne jest już badanie kopytem kładki na potoku czy umiejętność przetrwania śnieżycy i gradobicia.
 

Aluzja, Hestia i Bila + Bona - eleganckie Oldenburgi rozwiń


Aluzja, Hestia i Bila to prawdziwe gorącokrwiste oldenburskie konie z charakterem! Jednak bardzo pogodnym i łagodnym.

Jak je od siebie odróżnić?
Aluzja ma trzy białe skarpetki oprócz lewej przedniej pęciny oraz białe, podłużne znamię. Hestia ma tylko jedną na tylnej prawej pęcinie, zaś białe znamię jest u niej największe. Najmłodsza Bila jest prawie cała kara, z wyjątkiem małej białej gwiazdki na czole, niewielkiej kreski na nosie i krótkiej skarpetki na tylnej prawej pęcinie. 

Aluzja, jak przystało na przewodniczkę stada, ma wszystko i wszystkich na oku, strofuje całe stado i nieraz z rana urządza im trening na padoku. 
Hestia jest z kolei niezwykle przytulańska, nawet całuśna i bardzo lubi ludzi.
Bila kocha wszystkich - konie i ludzi, szczególnie dzieci. Będzie za Wami chodzić aż otrzyma swoją porcję głasków.
W kwietniu 2022 na świat przyszła malutka Bona, która jest dokładnym klonem swojej mamy Bili - ma identyczną małą białą gwiazdkę na czole, tak samo usytuowaną kreskę na nosie, zgubiła tylko białą skarpetkę. Nawet uszy mają takie same. Bona od urodzenia jest wesoła, ciekawska i wszędobylska, i nieczego się nie boi. Jak mama Bila kocha wszystkich ludzi, tych małych i tych nieco większych.

Konie oldenburskie uważane są za dobrych skoczków, poruszają się przy tym pięknie dość wysoko unosząc nogi. Konie te są inteligentne, posłuszne i chętnie współpracują z człowiekiem. Lubiane są zarówno przez początkujących jeźdźców, jak i profesjonalnych sportowców.

Cechą szczególną urody koni oldenburskich jest ładnie uformowana głowa o lekko garbonosym profilu.

Eleganckie Oldenburgi

"Jest godne podziwu ileż elegancji, szerokiego wykroku, impulsu i siły pchania od zadu posiadają te wspaniałe ogiery prezentowane w zaprzęgu. Ale jeszcze większy podziw wywarł pokaz tych ogierów pod siodłem. Zaprezentowany pasaż, hiszpański krok, chody boczne oraz zmiana nogi co dwa tempa były w najlepszym wydaniu." - opisywał znany niemiecki hipnolog, dr Gustaw Rau, pokaz ogierów oldenburskich.