Hotel z aquaparkiem Mazury Pluski

WARMIA PARK niezależnie od pogody

W hotelu oraz w jego pobliżu czekają liczne atrakcje poczynając od 3-poziomowego aquaparku na terenie obiektu, bogatej oferty zabiegów SPA i Wellness, przez klub muzyczny po atrakcje dla naszych najmłodszych Gości.

Okalające hotel lasy Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej jak również wody Jeziora Pluszne stwarzają niepowtarzalną scenerię do aktywnego wypoczynku. Zapraszamy do rozkoszowania się ciszą, spokojem i szczególną atmosferą warmińsko-mazurskich okolic.

W miejscowości Pluski znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego - bez tego w krainie tysiąca jezior ani rusz. W pobliskich Naterkach rozrywki dostarczy pole golfowe, zimą zaś zaprasza stok narciarski Kartasiówka w Rusi.

Plaża i Jezioro Pluszne rozwiń

Hotel posiada własną plażę z pomostem nad Jeziorem Pluszne (spacerkiem ok. 500 m przez las, ogrodzoną i oświetloną ścieżką edukacyjną). 

Atrakcje plaży

  • wypożyczalnia sprzętu wodnegokajakirowery wodne 4-osobowe, łódka 4-osobowa, deski SUP 
  • wieża widokowa o wys. 4 m
  • piaszczysta mini-plaża
  • bar na plaży: dania typu fast food, kawa, lody, zimne napoje, regionalne piwo

Zapraszamy od czerwca do września przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Atrakcje wodne oraz gastronomię zapewnia agencja Sail Show

 

Jezioro Pluszne

jest jednym z najczystszych jezior nie tylko na Mazurach, ale w Polsce i jako jedno z nielicznych oferuje możliwość nurkowania i jest dobrze znane wielu nurkom w kraju. Jednym z atrakcyjniejszych miejsc na Jeziorze Pluszne jest Zatoka Księżycowa. Jezioro Pluszne jest jednym z największych jezior Pojezierza Olsztyńskiego. Na jeziorze są trzy wyspy: największa o powierzchni około 4 ha, zadrzewiona, pozostałe dwie małe, niskie, bezdrzewne, otoczone szuwarami. Jezioro kryje też wiele tajemnic: Betonowe bomby - mała trzcinowa wysepka w południowej części akwenu była tarczą celowniczą dla betonowych bomb, zrzucanych przez niemieckie samoloty podczas II Wojny Światowej z pobliskiego lotniska w Gryźlinach. Kolejna z tajemnic jeziora to Junkers z Plusznego - z dna jeziora w latach pięćdziesiątych wydobyto wrak samolotu niemieckiego bombowca Ju-87. Na dnie Jeziora Plusznego i pobliskiego Jeziora Łańskiego, płetwonurkowie znaleźli w sumie wraki czterech samolotów.

Rekreacja konna rozwiń

Hotel WARMIA PARK to miejsce zarówno dla wytrawnych jeźdźców jak i początkujących miłośników tych pięknych zwierząt. Przyjazne usposobienie i łagodny charakter naszych koni sprawiają, że są one doskonałymi towarzyszami podczas jazdy konnej po urokliwej warmińskiej okolicy lasów Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Pod bacznym okiem i z pomocą naszego masztalerza, mogą Państwo poznać bliżej istotę koni, choć tak na prawdę "...nigdy nie poznasz tajemnicy konia, ona należy do niego i do natury...". 

Usługa Cena (PLN)
Spacer w siodle nad Jezioro Pluszne 70 (30 min)
Jazda na lonży 70 (30 min)
Jazda na padoku 60 (30 min)
Jazda w terenie 130 (60 min)
Oprowadzanie 50 (15 min)
Lekcje indywidualne 180 (60 min)
Przejażdżki saniami (5 osób) 140
Przejażdżki sankami (4 osoby / 3 osoby) 110 / 90 (30 min)

 

Więcej o naszych koniach - czytaj

Rowery rozwiń

Osoby ceniące aktywny wypoczynek zapraszamy na przejażdżki rowerowe po Warmii i Mazurach oznakowanymi ścieżkami. Piękno warmińskiej przyrody odkryją Państwo pokonując malownicze trasy rowerowe prowadzące po zakątkach Puszczy Napiwodzko–Ramuckiej znajdującej się na terenie Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 wokół Jeziora Plusze.

Trasy rowerowe są oznakowane, posiadają różne stopnie trudności, niektóre wymagają większej kondycji fizycznej, inne są idealnymi trasami rodzinnymi.

Podczas wycieczek rowerowych spotkać można bobra w jego rezerwacie nad Rzeką Pasłęką, żółwia błotnego czy też stada żurawi na jesiennych zlotowiskach. Można na własne oczy zobaczyć, jak „rodzi się” Rzeka Łyna wybijając źródełkami wprost z ziemi.

Kajaki rozwiń

W sezonie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zapraszamy na spływy kajakowe. Szczególnie polecamy spływ Rzeką Marózką, którą niegdyś pływał Karol Wojtyła, późniejszy Papież Jan Paweł II. Rzeka Marózka wytycza granicę między Warmią a Mazurami. Płynąc jej lewym brzegiem jesteśmy na Warmii, natomiast prawym na - Mazurach. Brak odgłosów cywilizacji, kontakt z naturą w jej dzikiej postaci pozostawiają niezapomniane wrażenia. W trakcie spływu mamy szansę spotkać się z przedstawicielami tutejszej fauny: sarny, dziki, jelenie, łosie a także bardzo liczne ptactwo (dzikie kaczki, łabędzie, żurawie, czaple, kormorany, perkozy, myszołowy, błotniaki, rybołowy czy orły bieliki).

Boiska rozwiń

Tutaj można rozegrać profesjonalny mecz w piłkę nożną na trawiastej murawie lub zwyczajnie czerpać radość z biegania za piłką. Tuż obok zagracie w koszykówkę i siatkówkę.

Bilard rozwiń

Serdecznie zapraszamy do gry w bilard w sali bilardowej. Dostępne są 2 stoły.

W tym miejscu rozrywki dostarczy także stół do gry w piłkarzyki.

Sporty wodne rozwiń

Jezioro Pluszne stwarza wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych o każdej porze roku: windsurfing, żaglówki, katamarany, rowery wodne, bojery. Sprzęt wodny dostępny w wypożyczalni w Pluskach.

www.przystanpluski.pl

Golf rozwiń

Miłośników golfa zapraszamy na pole golfowe w Naterkach wplecione w nadzwyczajnej urody warmiński krajobraz. Teren do gry w golfa znajduje się w odległości 15 km od hotelu WARMIA PARK. Różnorodność ukształtowania terenu pola golfowego sprawia, iż jest ono niezwykle interesujące dla graczy zarówno tych bardziej doświadczonych, jak i początkujących. Dzięki licznym naturalnym i sztucznym przeszkodom pole to należy do najciekawszych, ale zarazem najtrudniejszych pól w Polsce.

www.mazurygolf.pl

Wędkarstwo rozwiń

Interesujący staw hodowlany w gospodarstwie agroturystycznym w miejscowości Wólka Orłowska, bardzo ładnie zagospodarowany ze stanowiskami do łowienia ryb oraz parkingiem samochodowym.