Konie Pluski Olsztyn - piękno, elegancja, wolność, mądrość, potęga...

Jazda konna, nauka jazdy konnej dla dzieci i dorosłych, przejażdżki wagonetką, maratonówką, kuligi, hotel dla koni

Warmia i Mazury i konie oraz turystyka konna to już tradycja. A hotel WARMIA PARK Pluski nieopodal Olsztyna to miejsce zarówno dla wytrawnych jeźdźców jak i początkujących miłośników tych pięknych zwierząt. Przyjazne usposobienie i łagodny charakter naszych koni sprawiają, że są one doskonałymi towarzyszami podczas jazdy konnej a nauka jazdy konnej zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych jest bardzo przyjemna i szybko przynosi postępy. Pod bacznym okiem i z pomocą naszego masztalerza, mogą Państwo poznać bliżej istotę koni, choć tak na prawdę "...nigdy nie poznasz tajemnicy konia, ona należy do niego i do natury...".

Nasze końskie stadko to 2 siostry: Aluzja i Bariera oraz Hestia - oldenburskie kare klacze a także 2 braci: Bimber i Browar  oraz Odi - gniade koniki huculskie. Szczególnymi ulubieńcami dzieci są Bimber, Browar i Odi (może ze względu na wzrost?), chociaż swoje miejsce w sercach naszych najmłodszych Gości oraz artystyczne dziecięce portrety posiadają wszystkie nasze konie.
 

Szkółka jeździecka rozwiń


Karnet miesięczny 1x w tygodniu 2,5 godziny
W karnecie m.in.:

  • zajęcia w stajni: zasady obowiązujące w stajni, zasady właściwego funkcjonowania w stajni, prace porządkowe
  • pielęgnacja konia; czyszczenie, przygotowanie konia do rożnych form zajęć, karmienie konia
  • teoria jeździectwa
  • jazda w siodle

Cena: 350 zł
Dzień tygodnia do uzgodnienia.
 

Karnet jeździecki miesięczny rozwiń

dla osób jeżdżących konno samodzielnie
1x w tygodniu 1 godzina
Cena: 240 zł
Dzień tygodnia do uzgodnienia.
 

Rekreacja konna rozwiń

Usługa Cena (PLN)
Spacer w siodle nad Jezioro Pluszne 70 (30 min)
Jazda na lonży 70 (30 min)
Jazda na padoku 60 (30 min)
Jazda w terenie z instruktorem 130 (60 min)
Oprowadzanie 50 (15 min)
Lekcje indywidualne 180 (60 min)
Przejażdżki saniami (5 osób) 260 (40 min)
Przejażdżki sankami (4 osoby / 3 osoby) 110 / 90 (30 min)
Przejażdżki wagonetką (8 osób) 260 (60 min)
Przejażdżki maratonówką (3 osoby) 210 (60 min)

 

Hipoterapia rozwiń


Zajęcia z hipoterapii są formą rehabilitacji wieloprofilowej, definiowana jako ogół zabiegów terapeutycznych, do których wykorzystuje się konia. Unikalność i uniwersalność tej metody polega na jednoczesnym oddziaływaniu ruchowym, sensorycznym, psychicznym i społecznym.
Dzięki zajęciom hipoterapii kodowany jest w mózgu prawidłowy wzorzec ruchu miednicy podczas chodu, normalizowane napięcie mięśniowe, koordynacja, orientacja w przestrzeni i poczucie rytmu oraz redukowane są skutki zaburzeń emocjonalnych. 
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z problemami neurologicznymi, w tym z mózgowym porażeniem dziecięcym, wszelkimi problemami ortopedycznymi, dla dzieci z problemami natury psychicznej i społecznej: autyzmem, zespołem Downa, upośledzeniem umysłowym, nerwicami, nadpobudliwością psychoruchową, zaburzeniami zachowania, problemami szkolnymi wynikającymi z zaburzeń integracji zmysłów i typu dyslektycznego.

Cena: 50 zł
Czas: 20-30 min
 

Bimber, Browar i Odi - małe, dzielne i przyjazne koniki rozwiń

Dwaj bracia - Bimber i Browar oraz najmłodszy w rodzinie - Odi to hucułki, którym w głowie głównie zabawa i sianko. Nie tak łatwo je od siebie odróżnić - wszystkie trzy gniade, z charakterystyczną dla hucułów ciemną pręgą na grzbiecie oraz pręgowanymi kończynami, wszystkie bardzo towarzyskie i ciekawskie. Po krótkiej obserwacji stwierdzamy, że jeden jest nieco jaśniejszy - to Bimber, drugi ciemniejszy - to Browar, a trzeci, zbliżony kolorem do Browara i nieco szczuplejszy - to Odi. Najbardziej rozbrykany jest najmłodszy Odi, który zachęca całe towarzystwo do szalonych zabaw. Bimber jest najbardziej ciekawski. Browar zaś to uosobienie stoickiego spokoju.

Uosobienie łagodności i spokoju

Hucuły ze względu na wzrost należą do klasy pony. Bardzo przyjazne o spokojnym i łagodnym charakterze, ale równocześnie o żywym temperamencie.

Wykazują dużą odwagę i samodzielność, a wysoki stopień inteligencji pozwala im na pokonanie każdej przeszkody (przeskoczenie, obejście, przeczołganie się). Hucuł jest silny, wielkiego serca i charakteru, spokojny i przyjazny, zawsze chętny do współpracy z jeźdźcem. Stał się wspaniałym koniem „rodzinnym”: dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pod wierzch, do zaprzęgu, do rekreacji, do sportu. Spokój i cierpliwość hucułów sprawia, że są idealne do hipoterapii i psychoterapii.

Pochodzenie

Konie huculskie są rasą koni górskich, która została ukształtowana na terenie Huculszczyzny (Karpaty Wschodnie) przez górali huculskich oraz przez surową przyrodę tamtych terenów.

Hucuły cechują się ostrożnością i rozwagą w czasie poruszania się w trudnych warunkach terenowych, umiejętnością zachowania się w czasie skrajnie niekorzystnych warunków pogodowych, znakomitą orientacją w terenie. Konie te wykazują ponadto duże przywiązanie do człowieka, z którym były zżyte przez setki lat. Ich zaradność przetrwała w genach do dziś - wejdą praktycznie wszędzie, potrafią znaleźć sposób na pokonanie każdej przeszkody począwszy od... ogrodzenia pastwiska (potrafią skoczyć ponad 140 cm przy średniej wysokości 137 cm w kłębie), poprzez wiatrołomy na ścieżce, aż po trudne podejścia terenowe.

Znane są także ze swej inteligencji - niemal legendarne jest już badanie kopytem kładki na potoku czy umiejętność przetrwania śnieżycy i gradobicia.
 

Aluzja, Bariera i Hestia - eleganckie Oldenburgi rozwiń

Aluzja, Hestia i Bila to prawdziwe gorącokrwiste oldenburskie konie z charakterem! Jednak bardzo pogodnym i łagodnym. Jak je od siebie odróżnić? Aluzja ma trzy białe skarpetki oprócz lewej przedniej pęciny oraz białe, podłużne znamię. Hestia ma tylko jedną na tylnej prawej pęcinie, zaś białe znamię jest u niej największe. Najmłodsza Bila (wnuczka Bariery) jest prawie cała kara, z wyjątkiem małej białej gwiazdki na czole, niewielkiej kreski na nosie i krótkiej skarpetki na tylnej prawej pęcinie. Aluzja, jak przystało na przewodniczkę stada, ma wszystko i wszystkich na oku, strofuje całe stado i nieraz z rana urządza im trening na padoku. Hestia jest z kolei niezwykle przytulańska, nawet całuśna i bardzo lubi ludzi. Bila kocha wszystkich - konie i ludzi, szczególnie dzieci. Będzie za Wami chodzić aż otrzyma swoją porcję głasków.

Konie oldenburskie uważane są za dobrych skoczków, poruszają się przy tym pięknie dość wysoko unosząc nogi. Konie te są inteligentne, posłuszne i chętnie współpracują z człowiekiem. Lubiane są zarówno przez początkujących jeźdźców, jak i profesjonalnych sportowców.

Cechą szczególną urody koni oldenburskich jest ładnie uformowana głowa o lekko garbonosym profilu.

Eleganckie Oldenburgi

"Jest godne podziwu ileż elegancji, szerokiego wykroku, impulsu i siły pchania od zadu posiadają te wspaniałe ogiery prezentowane w zaprzęgu. Ale jeszcze większy podziw wywarł pokaz tych ogierów pod siodłem. Zaprezentowany pasaż, hiszpański krok, chody boczne oraz zmiana nogi co dwa tempa były w najlepszym wydaniu." - opisywał znany niemiecki hipnolog, dr Gustaw Rau, pokaz ogierów oldenburskich.