WarmiaPark

Konie Pluski Olsztyn - piękno, elegancja, wolność, mądrość, potęga...

Jazda konna, nauka jazdy konnej dla dzieci i dorosłych, przejażdżki wagonetką, maratonówką, kuligi, hotel dla koni

Warmia i Mazury i konie oraz turystyka konna to już tradycja. A hotel WARMIA PARK Pluski nieopodal Olsztyna to miejsce zarówno dla wytrawnych jeźdźców jak i początkujących miłośników tych pięknych zwierząt. Przyjazne usposobienie i łagodny charakter naszych koni sprawiają, że są one doskonałymi towarzyszami podczas jazdy konnej a nauka jazdy konnej zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych jest bardzo przyjemna i szybko przynosi postępy. Pod bacznym okiem i z pomocą naszego masztalerza, mogą Państwo poznać bliżej istotę koni, choć tak na prawdę "...nigdy nie poznasz tajemnicy konia, ona należy do niego i do natury...".

Nasze końskie stadko to 2 siostry: Aluzja i Bariera - oldenburskie kare klacze oraz 2 braci: Bimber i Browar - gniade koniki huculskie. Szczególnymi ulubieńcami dzieci są Bimber i Browar (może ze względu na wzrost?), chociaż swoje miejsce w sercach naszych najmłodszych Gości oraz artystyczne dziecięce portrety posiadają wszystkie nasze konie.

Rekreacja konna rozwiń

Usługa Cena (PLN)
Spacer w siodle nad Jezioro Pluszne 50 (30 min.)
Jazda na lonży 50 (30 min.)
Jazda na padoku 45 (30 min.)
Jazda w terenie 90 (60 min.)
Oprowadzanie 30 (15 min.)
Lekcje indywidualne 95 (60 min.)
Przejażdżki saniami (5 osób) 140
Kuligi (max 11 osób) 300
Przejażdżki wagonetką (8 osób) 180 (60min.)
Przejażdżki maratonówką (3 osoby) 120 (60min.)

 

Hotel dla koni rozwiń

Dla Państwa i dla Waszych podopiecznych – koni, stworzyliśmy ofertę, dzięki której w podróży będziecie mogli spędzać czas razem.

Przygotowaliśmy przestronne boksy wyposażone w żłoby i poidła. Dysponujemy także padokiem, jak również zapewniamy korzystanie z naszego terenu leśnego.

Karmienie odbywa się 3 x dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) o stałych porach, zgodnie z harmonogramem pracy naszej stajni.

Poza tym nasz masztalerz dostarczy odpowiedniej ilości ruchu i zadba o kondycję Waszych zwierząt poprzez codzienne lonżowanie, spacer czy trening z maratonówką.

Nasza stajnia oferuje również usługi dodatkowe, m.in. codzienną pielęgnację i zapewnianie dobrego samopoczucia koni.

Cennik  
Pobyt konia do 3 dni 70 PLN/doba
Pobyt konia powyżej 3 dni 60 PLN/doba

 

Usługi dodatkowe Cena PLN
Całodzienne wyżywienie (3 x dziennie) 55
Lonżowanie 40 / 30 min
Czyszczenie + szczotkowanie konia 45
Kąpanie + suszenie 40
Pielęgnacja kopyt, grzywy i ogona  45
Trening (padok) 50 / 30 min
Trening (teren) 90 / 60 min

Bimber, Browar i Odi - małe, dzielne i przyjazne koniki rozwiń

Dwaj bracia - Bimber i Browar oraz najmłodszy w rodzinie - Odi to hucułki, którym w głowie głównie zabawa i sianko. Nie tak łatwo je od siebie odróżnić - wszystkie trzy gniade, z charakterystyczną dla hucułów ciemną pręgą na grzbiecie oraz pręgowanymi kończynami, wszystkie bardzo towarzyskie i ciekawskie. Po krótkiej obserwacji stwierdzamy, że jeden jest nieco jaśniejszy - to Bimber, drugi ciemniejszy - to Browar, a trzeci, zbliżony kolorem do Browara i nieco szczuplejszy - to Odi. Najbardziej rozbrykany jest najmłodszy Odi, który zachęca całe towarzystwo do szalonych zabaw. Bimber jest najbardziej ciekawski. Browar zaś to uosobienie stoickiego spokoju.

Uosobienie łagodności i spokoju

Hucuły ze względu na wzrost należą do klasy pony. Bardzo przyjazne o spokojnym i łagodnym charakterze, ale równocześnie o żywym temperamencie.

Wykazują dużą odwagę i samodzielność, a wysoki stopień inteligencji pozwala im na pokonanie każdej przeszkody (przeskoczenie, obejście, przeczołganie się). Hucuł jest silny, wielkiego serca i charakteru, spokojny i przyjazny, zawsze chętny do współpracy z jeźdźcem. Stał się wspaniałym koniem „rodzinnym”: dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pod wierzch, do zaprzęgu, do rekreacji, do sportu. Spokój i cierpliwość hucułów sprawia, że są idealne do hipoterapii i psychoterapii.

Pochodzenie

Konie huculskie są rasą koni górskich, która została ukształtowana na terenie Huculszczyzny (Karpaty Wschodnie) przez górali huculskich oraz przez surową przyrodę tamtych terenów.

Hucuły cechują się ostrożnością i rozwagą w czasie poruszania się w trudnych warunkach terenowych, umiejętnością zachowania się w czasie skrajnie niekorzystnych warunków pogodowych, znakomitą orientacją w terenie. Konie te wykazują ponadto duże przywiązanie do człowieka, z którym były zżyte przez setki lat. Ich zaradność przetrwała w genach do dziś - wejdą praktycznie wszędzie, potrafią znaleźć sposób na pokonanie każdej przeszkody począwszy od... ogrodzenia pastwiska (potrafią skoczyć ponad 140 cm przy średniej wysokości 137 cm w kłębie), poprzez wiatrołomy na ścieżce, aż po trudne podejścia terenowe.

Znane są także ze swej inteligencji - niemal legendarne jest już badanie kopytem kładki na potoku czy umiejętność przetrwania śnieżycy i gradobicia.

Aluzja, Bariera i Hestia - eleganckie Oldenburgi rozwiń

Aluzja, Bariera i Hestia to prawdziwe gorącokrwiste oldenburskie konie z charakterem! Jednak bardzo pogodnym i łagodnym. Jak je od siebie odróżnić? Bariera ma nieco bardziej barokową figurę i większą gwiazdkę oraz trzy białe skarpetki oprócz prawej przedniej pęciny. Aluzja jest smuklejsza, zaś skarpetki brakuje jej na lewej przedniej pęcinie. Hestia jest najsmuklejsza, skarpetkę ma tylko jedną - na tylnej prawej pęcinie, zaś białe znamię jest u niej największe. Aluzja, jak przystało na przewodniczkę stada, ma wszystko i wszystkich na oku, strofuje całe stado i nieraz z rana urządza im trening na padoku. Bariera, rodzona siostra Aluzji, jest bardzo spokojna, mądra i rozważna. Najmłodsza Hestia jest z kolei niezwykle przytulańska, nawet całuśna i bardzo lubi ludzi.

Konie oldenburskie uważane są za dobrych skoczków, poruszają się przy tym pięknie dość wysoko unosząc nogi. Konie te są inteligentne, posłuszne i chętnie współpracują z człowiekiem. Lubiane są zarówno przez początkujących jeźdźców, jak i profesjonalnych sportowców.

Cechą szczególną urody koni oldenburskich jest ładnie uformowana głowa o lekko garbonosym profilu.

Eleganckie Oldenburgi

"Jest godne podziwu ileż elegancji, szerokiego wykroku, impulsu i siły pchania od zadu posiadają te wspaniałe ogiery prezentowane w zaprzęgu. Ale jeszcze większy podziw wywarł pokaz tych ogierów pod siodłem. Zaprezentowany pasaż, hiszpański krok, chody boczne oraz zmiana nogi co dwa tempa były w najlepszym wydaniu." - opisywał znany niemiecki hipnolog, dr Gustaw Rau, pokaz ogierów oldenburskich.